Ubezpieczenie - dlaczego na wakacjach warto je mieć?

Wszystko gotowe - dostałeś urlop, zainwestowałeś w bilety w wymarzone miejsce, spakowałeś się. Wystarczy skoczyć jeszcze po przekąski na drogę i można zaczynać wakacje! Ale.. czy na pewno? Pamiętaj, by przed wyjazdem zainwestować jeszcze w ubezpieczenie wakacyjne, które pozwoli ci spokojnie cieszyć się wolnym.


Wakacje są po to, by wypocząć i kolekcjonować wspomnienia. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie wakacyjne http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne - żadne wypadki i choroby nie będą w stanie przeszkodzić ci w udanym urlopie. Poznaj najważniejsze powody, dla których warto je mieć.
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie wakacyjne?


Dzięki niemu uzyskasz pomoc medyczną w każdym zakątku świata. Jeśli zdecydujesz się wykupić ubezpieczenie wakacyjne, możesz skorzystać z placówki służby zdrowia nawet na najbardziej egzotycznej wyspie. Ubezpieczyciel z pewnością poda ci numer, pod którym poznasz adres, pod którym uzyskasz potrzebną pomoc, a także pomoc w transporcie i pokryciu kosztów leczenia.


Warto wiedzieć, że na terenie Unii Europejskiej powinieneś podróżować z kartą EKUZ, która daje możliwość skorzystania z najbliższej placówki medycznej.


W razie poważnego uszczerbku na zdrowiu i/lub konieczności dalszego leczenia w Polsce, ubezpieczenie wakacyjne to także darmowy transport medyczny do Polski. Czasem nawet zwykłe złamanie nogi może uniemożliwić ci podróż tradycyjną trasą. Nigdy nie możesz być pewny, że nie spotka cię na wakacjach przykra niespodzianka, jak np. wypadek na plaży czy wypadek komunikacyjny. Lepiej być na wszystko przygotowanym. To ważne, by posiadać ubezpieczenie wakacyjne - w przeciwnym razie powrót może kosztować cię nawet kilkanaście tysięcy złotych.


Ubezpieczenie wakacyjne należy wybierać rozsądnie. Odradzamy raczej pozostawianie tego na ostatnią chwilę. Dobrze wybrane ubezpieczenie wakacyjne zapewnia pakiet assistance tobie oraz twojej rodzinie, kiedy ty masz problemy ze zdrowiem i nie możesz z nimi kontynuować urlopu. Co to oznacza? Zwłaszcza, jeśli podróżujesz z dziećmi, wybierz ubezpieczenie wakacyjne, które zapewnia opiekę dla nieletnich dzieci oraz kierowcę, który zapewni im bezpieczny powrót do domu. Zwróć uwagę, czy firma ubezpieczeniowa pokrywa także przyjazd i pobyt osoby, która będzie towarzyszyła ci w chorobie, jeśli będziesz musiał pozostać w szpitalu na miejscu.


Każde ubezpieczenie wakacyjne po prostu musi uwzględniać ubezpieczenie NNW. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by poślizgnąć się gdzieś czy przewrócić. W przypadku sporych problemów z poruszaniem i powrotem do kraju, musisz liczyć się także z koniecznością rehabilitacji po powrocie do kraju oraz chwilową przymusową przerwą w pracy. Zastrzyk gotówki, który da ci ubezpieczenie wakacyjne z NNW z pewnością ci się przyda.