Telefon konferencyjny - jak wybrać?

Coraz więcej firm w dużej mierze swoją pracę opiera na wideo- i telekonferencjach. Ich sukces zależy od wielu czynników - w dużej mierze natomiast od wybranego sprzętu. Dlatego telefon konferencyjny to nie może być przypadkowy gadżet. Zanim zdecydujesz się na jego kupno do swojej firmy, weź pod uwagę kilka faktów, które pomogą ci dobrać urządzenie niemal skrojone na miarę potrzeb twojego przedsiębiorstwa.


Dobry telefon konferencyjny https://itencio.com/pl/telefony/telekonferencyjne.html sprawi, że twoja konferencja na odległość będzie skuteczna i efektywna. A czy nie o to w niej chodzi? Musisz zatem zadbać o wyposażenie twojej sali konferencyjnej - postawić na sprzęt, który cię nie zawiedzie. Jeśli bowiem chcesz skutecznie zmniejszyć ilość podróży służbowych, twój kontakt z kontrahentami i klientami musi przebiegać płynnie. Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon konferencyjny?

Telefon konferencyjny - jakie są fakty?

Telekonferencje to rozwiązania przy pomocy technologii, które wielu firmom pozwoliły oszczędzić czas i obniżyć znacząco koszty firmowe związane z niezbędnymi podróżami służbowymi. Wpływa to nie tylko na cięcie kosztów, ale także wizerunek firmy - w oczach innych staje się ona bardziej eko. Okazuje się, że w ciągu ostatniej dekady co 3 firma zdecydowała się na wdrożenie takich technik u siebie. Co więcej, blisko połowa z tych przedsiębiorstw, które jeszcze nie zdecydowały się na telekonferencje, zamierza je u siebie rozpocząć na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Telefon konferencyjny - jak wybrać?

Jeśli chcesz posiadać jak najbardziej dopasowany do swoich potrzeb sprzęt, odpowiedz sobie na pytania:

  • jaki jest rozmiar i miejsce spotkań?

Ważne jest, jeśli chcesz kupić telefon konferencyjny, ustalenie, gdzie będą odbywały się spotkania: w sali konferencyjnej, w biurze, czy w różnych miejscach? Często telefon konferencyjny powinien być bezprzewodowy. Ważne jest także możliwe jak najdokładniejsze określenie ilości osób, które będą brały udział w spotkaniach. To ważne, by wiedzieć, ile mniej więcej osób będzie obecnych przy telefonie konferencyjnym.

  • jaką infrastrukturą techniczną dysponujesz?

Aby ustalić, jaki telefon konferencyjny sprawdzi się u ciebie, musisz wiedzieć, jakie posiadasz łącze. Równie ważne jest ustalenie, czy telefon ma być przewodowy czy bezprzewodowy. Warto także sprawdzić, czy nie będzie on wykorzystywany w środowisku, gdzie obsługiwane jest Skype dla Firm itp., gdzie wystarczy podłączyć głośnik poprzez USB.

  • jakie funkcje ma mieć twój telefon konferencyjny

Ważne jest ustalenie kilku prostych faktów. Przede wszystkim, ile innych lokalizacji się z nim połączy - w ten sposób dowiesz się, czy potrzeba ci mostka konferencyjnego. Przemyśl także, czy chciałbyś w przyszłości nagrywać całe rozmowy. Warto również wziąć pod uwagę możliwość sterowania telefonem konferencyjnym z poziomu swojego smartfona.