Reportaż video z wesela

Jeśli już zdecydowałeś, że z dnia swojego ślubu i wesela chcesz mieć reportaż video, z pewnością rozglądasz się za kamerzystą, który profesjonalnie go wykona. Okazuje się jednak, że to wcale nie takie proste. Po wpisaniu w okienko wyszukiwarki hasła “video-filmowanie” odkryłeś, że w twojej okolicy jest co najmniej kilkudziesięciu specjalistów. Jak wybrać kamerzystę na wesele?


Samo wpisanie w google hasła “video-filmowanie http://fotocyfra.info/ “ to bardzo dobry pomysł. W ten sposób dotrzesz bowiem do stron internetowych samych kamerzystów i będziesz mógł zapoznać się z ich pracą chociaż w małym stopniu. Co jednak wziąć pod uwagę, jeśli mimo tego nie potrafisz zdecydować się na jednego fachowca?


Budżet


Na dobry początek po prostu ustal, jaką kwotę chcesz i możesz przeznaczyć na reportaż ślubny w wersji video. Video-filmowanie to usługa, której koszty mogą być skrajnie różne. Dzięki ustaleniu własnego budżetu od razu będziecie mogli wstępnie odrzucić propozycje od kamerzystów, na których was po prostu nie stać. To znacząco zawęzi strefę poszukiwań.


Kamerzysta, który realizuje reportaże ślubne, swoją cenę może uzależnić m.in. od:

  • liczby kamerzystów obecnych podczas uroczystości
  • doświadczenia w branży
  • sprzętu, którym nagrywa
  • czasu swojej pracy - nie każdy bowiem chce mieć nagrane dokładnie wszystko: od momentu błogosławieństwa po ostatniego gościa na weselu
  • ilości zamówionych u niego filmów
  • dodatkowych usług, które powinny zostać wyszczególnione w umowie


Cena reportażu ślubnego video najczęściej waha się pomiędzy 1500 zł a 4500 zł, jeśli uwzględnia usługi dodatkowe.


Opinie innych par


Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę znalezioną pod hasłem “video-filmowanie”, pod tym samym hasłem poszukaj w sieci specjalnych rankingów oraz forów, na których poprzedni klienci wypowiadają się o pracy z danym kamerzystą. Dowiesz się z nich nie tylko tego, jakie są koszty współpracy z nimi, ale przede wszystkim jaki jest ich stosunek do wykonywanego zlecenia i czy w ich obecności goście krępują się czy dobrze bawią.


Pierwsze wrażenie


Bardzo ważne, byś po przejrzeniu wszystkich wyników spod hasła “video-filmowanie” umówił się z kilkoma - twoim zdaniem najlepszymi - fotografami. W ten sposób będziesz mógł samodzielnie przekonać się, czy w ich towarzystwie czujesz luz, czy raczej krępujesz się do tego stopnia, że nie byłbyś w stanie przestać myśleć o ich obecności na sali podczas własnego wesela. To także szansa na sprawdzenie jego podejścia do wykonywanego zlecenia czy zadać dodatkowe pytania, np. o sprzęt, którego używają czy o działania w razie nieprzewidzianych okoliczności, jak np. zepsucie sprzętu w czasie imprezy.


Przejrzysta umowa


Video-filmowanie, niezależnie od jego celu, musi być ograniczone konkretną umową, dzięki której nie pojawią się nieprzewidziane koszty. Profesjonalny kamerzysta ślubny niczego nie będzie chciał przed tobą ukryć, więc oprócz standardowych danych, w umowie umieści również wszystkie ewentualne koszty - np. dodatkowe godziny pracy, jeśli goście dobrze się bawią czy zasady postępowania w razie kryzysowych sytuacji. Pamiętaj także, by przemyśleć kwestię zgody na udostępnienie twojego wizerunku, jeśli chcesz pozwolić kamerzyście na wykorzystanie twojego filmiku do jego promocji.