Koraliki szklane

Zadbane paznokcie i dłonie to podstawa piękna kobiecych rąk, jednak możemy je dodatkowo podkreślać poprzez dobranie odpowiednich elementów, takich jak pierścionki czy bransoletki. O ile pierścionki zwykle wykonywane są z materiałów takich jak metale szlachetne, czy kamienie naturalne to bransoletki mają zdecydowanie szersze spectrum popularnie wykorzystywanych modeli.

Klasyczne bransoletki to te wykonane ze srebrnych łańcuszków, jednak dla wielu osób są one zbyt delikatne i tradycyjne. Na niektóre okazje warto jest mieć jedną lub dwie tego typu bransoletki, ale większość osób, na co dzień szuka czegoś bardziej urozmaiconego, mogącego podkreślić charakter, a niektórzy wręcz poszukują odrobiny ekstrawagancji. Wszystkich tych cech mogą dostarczyć nam koraliki szklane http://www.artfan.pl/pl,0,grupa390,o0,koraliki-ze-szkla.html.


Koraliki szklane mają bardzo uniwersalne zastosowanie, co sprawia, że bransoletkę stworzona z nich jako głównych elementów możemy wykorzystać na wiele, różnorodnych okazji, zarówno tych bardziej formalnych, jako ekskluzywny dodatek, jak i w codziennym użytkowaniu. Szczególnie popularne, zwłaszcza na podniosłe okazje, takie jak śluby czy wyjścia wieczorowe, a także oficjalne spotkania są koraliki szklane w formie pereł. Mają one za zadanie imitować prawdziwe perły, zarówno pod względem wielkości, faktury, jak i połysku i wybarwienia, a co najważniejsze są praktycznie nie od odróżnienia od prawdziwych, dla przeciętnego laika.


Innymi, bardzo eleganckimi rodzajami koralików szklanych jest ich odmiana nazywana w skrócie AB, czyli Aurora Borealis, co w polskim tłumaczeniu oznacza Zorzę Polarną. Koraliki w tym typie mają fasetowane kształty w kolorze opalizującego błękitu, ale w zależności od kąta padania światła powłoka ta przyjmuje różne odcienie od błękitu i fioletu poprzez złoto i pomarańcz, aż do czerwienie i zieleni.


Koraliki szklane to także produkowane w masowych ilościach drobne koraliki z małymi dziurkami przeznaczone do bransoletek plecionych. Dzięki małym rozmiarom, można dobierać je kolorami i tworzyć szersze bransoletki z różnymi, spersonalizowanymi wzorami. Ważne tylko aby były one dobrane odpowiednim rozmiarem.


Oczywiście poza koralikami szklanymi rynek oferuje także inne rodzaje koralików, np. tych wykonanych z kamieni jubilerskich, i niekoniecznie musi tu chodzić o kamienie szlachetne. Zdecydowanie częściej koraliki do bransoletek wykonuje się z kamieni półszlachetnych, cechujących się nietypowymi wybarwieniami, wykorzystuje się m.in. onyks, agat, kryształ górski, cytryn czy granat. Coraz większą popularnością cieszą się także koraliki drewniane, mimo, iż ten surowiec jeszcze do niedawna był w bardzo małym stopniu kojarzony z biżuterią ozdobną. Drewniane koraliki najczęściej przyjmują formę kulek, często są wybarwiane, a ich największa zaletą jest naturalność i mało śliska powierzchnia.


Bardzo tanie, ale jednocześnie mało dopracowane są koraliki akrylowe i plastikowe. Sięgają po nie najczęściej początkujący twórcy biżuterii handmade, a grupą odbiorców najczęściej są dzieci i młodzież.